להתחיל את האימפריה שלך
ייצור תמרוקים, איפור, טיפוח השיער,
חומרי חיטוי &

ביצוע שמפו & טיפוח השיער... התחל עסק משלך

hair shampoo

התפקיד העיקרי של השמפו נשאר כי ניקוי שיער של חלב שהצטברו, פסולת קרקפת ושאריות של ההכנות לטיפוח השיער. הניקוי צריך להיות סלקטיבי וצריך לשמור על כמות השמן הטבעי המעילים את השיער, ומעל לכל, את הקרקפת.

תהליך החפיפה הוא פעילות טיהור וטיהור, המיועדת לשחרר את הקרקפת מהצטברות יומית והתבגרות של כיתות, לכלוך, זיעה, ריחות בישול, קשקשים, זיהום סביבתי וכדומה. ההגדרה הבסיסית של שמפו היא כחומר ניקוי מתאים לשטיפת השיער, תוך השארת השיער קל להסתדר עם מראה בריא.

המאמר להלן מספק מבט כולל על הדרישות לניסוח בסיסי להכנת מוצרי שמפו.

המאמר להלן מספק מבט כולל על הדרישות לניסוח בסיסי להכנת מוצרי שמפו.

לחץ כאן כדי לגלות כיצד להתחיל ליצור עסק משלך שמפו ומוצרי טיפוח לשיער

בחריפות

השונות של סוג שיער מצעים עשה את ההתפתחות הראשונית של אימוץ מערכות ניקוי לשימוש עם שיער, להיות מאתגרת במקצת. מצע זה לניקוי כולל את הקרטין הקשה יחסית אך נקבובי של השיער. הקרטין הרך של השיער רגיש לייבוש ו defatting. אמנם קיים וריאציה בודדת גדולה מאוד במספר סיבים וקוטר, שטח המשטח הממוצע של ראש נקבה של השיער מחושב כדי להיות בין 4 ו 8 מ ר-כלומר, 50 כדי 100 פעמים באזור הקרקפת הממוצע.

סוג של אדמה להסירו, טבעי או לכוד, משתנה מאוד על פי מזג האוויר, סגנון החיים, סוג של עבודה, הפונקציות הפיזיולוגיות, טיפוח השיער וכדומה.

הבעיה של ניקוי שיער הוא במיוחד אחד הסרת גריז למרות שמפו מסיר יותר אדמה מאשר שמן. השיער מרים לכלוך ללא עזרה של שכבות שמנוני, כפי שהוא מייצג משטח קשה. כל עוד הגריז ניתן להסרה, קל מאוד להסיר את הלכלוך. כדי להסיר גריז מן השיער, יש למצוא איזה סוכן בעל זיקה גדולה יותר לגריז. פונקציה זו יכולה להתבצע על ידי מוצקים סופג כגון אבקות, אבל פתרונות של סוכנים פעילים לפני השטח הם הרבה יותר נוח ונפוץ יותר מועסקים.

מנגנון פעולת הניקוי כרוך במספר תופעות פיזיות מורכבות – הרטבה, קצף, אמולסיה וpeptisation – כמה מהם אינם מובנים באופן מושלם.

הסרת לכלוך מהקרקפת והשיער כרוכה בתהליכים הבאים:

 1. פתרון חומרי הניקוי חייב להיות מסוגל להרטיב הן את הלכלוך והן את המצע, ולכן הוא חייב להנמיך את המתח פני השטח.
 2. הלכלוך או חלקיקי השמן נעקרו ממקומן על ידי תמיסת הניקוי עקב הפחתת מתח פנים.
 3. חלקיקי הלכלוך שיישמרו בזמן התפזרו כדי שיוכלו לשטוף אותם בקלות.
 4. המאפיין החשוב ביותר בשטיפת שיער הוא היכולת של קבוצות קוטביות של חומרי הניקוי כדי לתפוס את הנפט מפני השטח.

הערכת חומרי ניקוי כבסיסי שמפו:

מבחן ההקרנה להערכת חומרי ניקוי ובסיסי שמפו הוא המדידה של מתח פני השטח ומתח פנים. המשפט על הראש חייב להתבצע על בחירת חומרי ניקוי, כי לאחר ההשפעות של השמפו עשוי לעיתים קרובות להיות הגורם המכריע. עם מגוון רחב של חומרים זמין, היא משימה קלה יחסית למצוא חומרים שיהיה שיער נקי כראוי ולאפשר להקציף נאותה. הקריטריון הסופי המיושם בבחירת סוכן הניקוי הוא השפעתו על השיער. משפיעים אלה הם הנצפים ביותר במבחנים השוואתיים על אותו ראש, כמו בקוטר השיער, כמות, greasiness וטיפולים הקודמים עשויים להשפיע על התוצאות.

making shampoo conditionerחומרי גלם לשמפו

במקור, שמפו עשויים מתערובות סבון או סבון. אבל השמפו של היום עשוי מחומרי ניקוי טבעיים ו/או סינתטיים.
החומרים של שמפו הנוכחי ניתן לסווג כמו תחת

חומרים, מאיצי קצף ומייצבים, סוכני מיזוג, תוספים מיוחדים, חומרים משמרים, סוכני ודדתי, מכפילי צמיגות, הגברה או הבהרת סוכני, ניחוחות וצבע.

אבקת כביסה לא יונית אין תכונות מספיק קצף, ולכן זה לא יכול לשמש שמפו. חומרי ניקוי מושלמים הינם אידיאליים בשל כוח הקצף והניקוי שלהם. האניונית והאמוליטיקה מתאימים בשל מאפייני עלות, קצף ומיזוג נמוכים.

מתוך רשימת החומרים האניוניים, אלה המשמשים בשמפו כוללים אלפא אולפין סולפטים, האלאלטים גופרית, אל, פוליאטיל גליקול גופרתי. בנוסף, משתמשים גם בשמפו. בין החומרים שאינם nonionic, חומצות שומן alkanolamides, נגזרות polyalkoxylated משמשים. N-אלאלאלו חומצות ובלאמינים הם מסורמי המשמשים בשמפו.

תוספים

hair treatment additivesסוכני מיזוג

סוכני התניה נכללים בשמפו כדי לשפר את יכולת הניהול, התחושה והברק של השיער. החומרים שנדרשו להיות בעלי אפקט התניה על השיער כוללים חומרים שומניים כמו lanolin, שמן מינרלי; מוצרים טבעיים כמו פוליפפטידים, נגזרים ביצה, תמציות צמחים; ומוצרים סינתטיים כמו מעוצבים במיוחד ושרפים.

מכפילי צמיגות

עיבוי שמפו יכול להיות מושגת על ידי מספר תרכובות. תרכובות אשר ניתן להשתמש כדי לשנות צמיגות של שמפו כוללים: אלקטרוליטים, חניכיים טבעיים, נגזרות תאית ופולימרים carboxyvinyl יניל, ועוד. הרשימה כוללת: אמוניום כלוריד, נתרן כלוריד, מסטיק קאראיה, מסטיק טרגאקנט, אלגיטים, הידרוקסיצלולוזה, הידרורוקסי פרופיל תאית, קרבוקימתיל תאית, משנת פוספט, מפוליויניל כוהל.

סוכני הבהרה והבהרת החומרים

ניתן להשתמש במספר חומרים לצורך הגברה או הענקת אפקט של ניחוח לשמפו. מסיסות לא יונית, אלכוהול, ו פוספטים לשפר את השקיפות.
הסוכנים האופטימיים הם: Alkanolamides או חומצות שומן גבוהות יותר, גליקול מונו-ו di-stearates, פרופילן גליקול-ו גליקול-monostearates ו palmitates, אלכוהול שומני (לקטיל, stearates). האמולסיות החלבי של פולימרים ויניל ולביבות; מגנזיום, סידן או אבץ מלח של חומצה סטארית, תחמוצת מפוזרת דק או טיטניום דו-חמצני, ומגנזיום אלומיניום סיליקט.

סוכני הבהרה הם: אתנול איזופנול; פרופילן גליקול, hexylene; גליקול, דימתיל-octyne-פוספט dimethyl: polyethoxylated ולהוליס ואסטרים.

סוכני ודדתי

חומרים אלה משמשים כדי לעבד למנוע הפקדת מלחי סידן ומגנזיום של סבונים על השיער. פוליפהושונאים הם בין הסוכנים הודדתי. הנפוצים ביותר בשמפו

חומרים משמרים

גידול חיידקי בשמפו יכול להוביל לפירוק של חומרי ניקוי ב שמפו וכתוצאה מכך שינוי צבע של המוצר. הפעילי הרכב בשמפו מפריעים. לפעילות בקטרירי, של נוגדנים יש לשקול עובדה זו בעת בחירת חומרים משמרים. לכן, ריכוזים גבוהים יותר של חומרים משמרים נחוצים שמפו.

בשמים

הניחוחות שנבחרו חייבים להיות מסיסים ותואמים לשמפו. משמעות הדבר היא כי, צמיגות ויציבות צריך להישאר מושפע. ריחות צמחים, פירותי או פרחוני ניתן להשתמש שמפו.

ניסוח

ניתן לסווג שמפו לתוך הקבוצות העיקריות הבאות:

 1. שמפו נוזלי צלול
 2. שמפו שמנת/קרם נוזלישמפו שמנת/קרם נוזלי
 3. שמפו שמנת
 4. ג'ל שמפוג'ל shampoosGel שמפו
 5. שמפו יבש/אבקה
 6. שמפו קצף בתרסיס

שמפו נוזלי צלול

שמפו נוזלי ברור יכול להיות מוכן עם דטרגנטים עם נקודת ענן נמוכה. ניתן לעשות זאת גם באמצעות דטרגנטים וחומרי ניקוי.
שמפו נוזלי ברור מרוכז ניתן להכין עם monoethanolamine מסיסים יותר. שמפו אלה ניתן להשתמש על ידי המספרות על ידי דילול בזמן השימוש. ההרכב של שמפו כזה הוא מונואתיאנולאואמין לורל סולפט (70%), קוקוס diethanol amide (2%), צבע, בושם, משמר בכמות קטנה.

liquid creamy shampooקרם שמפו או קרם לנוזלים

אלה יכולים להיות מוכנים על ידי הוספת opacifier וצק כמו אתילן גליקול monostearate או אתילן גליקול דיסטרייט כדי לנקות שמפו נוזלי.אלה יכולים להיות מוכנים על ידי הוספת opacifier וצק כמו אתילן גליקול monostearate או אתילן גליקול דיסטרייט כדי לנקות שמפו נוזלי.
עם זאת, יש נטייה לפזר מחדש את השמפו במזג אוויר חם. מגנזיום בלתי מסיסים ניתן להוסיף כדי להתגבר על בעיה זו.עם זאת, יש נטייה לפזר מחדש את השמפו במזג אוויר חם. מגנזיום בלתי מסיסים ניתן להוסיף כדי להתגבר על בעיה זו.

שמפו שמנת

שמפו מקצועי לביקוש למספרות. באופן כללי, אלה מהווים סודיום אלאלאז סולפטים (38%) אשר מעניקים למוצרי עקביות איתנה. אלכוהול צטיל (7%) ניתן להוסיף כבונה. באופן אלקונואמיד כגון קוקוס diethanolamide, לורייה איזופנול ניתן להוסיף בריכוז של 1 עד 2% כמו קצף מייצב.
החיסרון הוא שמסה של קריסטלים המצויים בשמפו עלולה להתמוסס במים חמים, ולהפוך את המוצר לנוזל ולשקוף. על קירור, גיבוש מתרחשת וגבישים שנוצרו עשוי להיות גדול, המופיעים גושים או מסה סיבי.

ג'ל שמפוג'ל shampoosGel שמפו

שמפו ג'ל מנוסחים לעתים קרובות עם חומרי ניקוי לבד או בשילוב עם סבון.
על ידי שינוי הפרופורציות של סבון קוקוס triethanamine, ידרוקסיאתיל לורל סולפט נתרן לאוריל סולפט, טקסטורות שונות יכול להיות מוכן.
ניתן להכין שמפו ג'ל גם על ידי עיבוי השמפו הנוזלי הצלול הקונבנציונלי עם הידרורוקסי-אלאלאו או מתילתאית או אלקאנולאמידס. שילובים מתאימים של האנייוני ו amphoteric החומרים יכול גם לייצר ג'לים.

שמפו אבקה

שמפו אבקה מוכנים עם אבקת סבון ו dilutents כמו נתרן קרבונט, נתרן ביקרבונט, ניתרן פוספט או borax, או שילוב שלהם.

ניסוחים כאלה זמינים גם עם מרכיבי צמחים אשר נועדו לתת אפקט צביעה קלה על השיער.

aerosol shampooתרסיס שמפו

שמפו זמין באריזות תרסיס נקראים שמפו. שמפו לאריזת תרסיס נדרשים להיות מגובש במיוחד. כאשר ריסס, הקצף צריך להיות ניתן לניהול והוא צריך מספיק כוח להישאר. שמפו לריסוס מוחלים על כף היד. לאחר מכן הוא שפשף ביסודיות את השיער אשר הוחדר מראש. הם מהווים בסיס שמפו 90% ו propellants 10%.

בסיס שמפו עשוי להיות מוכן על ידי ערבוב: אמוניום/triethanolamine לאוראל סולפט 60%; מיכל הקוקוס 2%; ומים, בושם, צבע וחומרים משמרים.

לאחרונה, שמפו יבש בצורת תרסיס חזר לפופולריות.

שמפו מיוחד

שמפו שניסח למטרה מסוימת הם שמפו קשקשים, ושמפו לאפקט התניה. שני אלה הם, בהרבה הקבוצות החשובות ביותר של שמפו אשר משווקים עבור האפקטים המיוחדים שלהם.

איך להכין שמפושמפו נגד קשקשים

כתוצאה מחלוקת התא בשכבות עמוקות יותר של האפידרמיס, תאים מסוימים תמיד דוחפים לכיוון המשטח של העור. התאים הרחוק ביותר מתוך הדרמיס הם keratinised ולאחר מכן לשפוך. זה נכון גם לגבי הקרקפת. תהליך של keratinisation ושפיכת גדל לקצב נורמלי עקב כל סיבה במקרה נורמלי לא לסנכרן.

מצב כזה גורם קשקשים. במצב אחר, יש הפרשה חריגה של חלב מבלוטות החלב. המצב הקודם הוא ידוע בשם seborrhoea סיקא והאחרון כמו seborrhoea oleos. אלה תנאים חריגים של הקרקפת משויכים בדרך כלל עם עלייה בצמיחה של חיידקים ופטריות. זה עלול להוביל למחלות עור כמו אקנה ופסוריאזיס. התנאים הנ ל צריכים, לכן, להיות מטופלים. אחת הגישות היא, הכנת שמפו תרופות עבור קשקשים.

שמפו תרופות נדרש כדי לקבל את הפונקציות הבאות:

 1. זה צריך לנקות על ידי השיער והקרקפת צריך להשאיר את השיער לניהול.
 2. זה לא צריך להרגיז את בלוטות החלב, ולהכיל anti-microbials כדי למנוע צמיחה של שכיחות מוגברת של חיידקים.
 3. החומרים הפעילים לא צריך לרגישות הקרקפת.
 4. זה אמור להפחית את דרגת גירוד ושינוי קנה מידה

רכיבים טיפוסיים של שמפו המשמש לטיפול בקשקשים כוללים: תימול, pyrithione אבץ, ריצינול, סלניום גופרתי, זפת פחם מוכן, תרכובות אמוניום חנקתי, כאשר משתמשים כבסיס שמפו,.
שימוש בתימול, קמפור ומנטול הדגימו גם כן.

תימול, מנטה וקמפור משולבים בניסוח. בעלי משקל מולקולרי גבוה יותר בעלי רמה נמוכה יותר של פעולה חיידקית. בעת בחירת תרכובות אלה להבטיח כי defatting של הקרקפת וגירוי לא מתרחשים לטווח ארוך.

מהתרכובות הללו, האמוניום הרבעוני. הם מעניינים צנפימיד, תערובת של dodecyl, טטרדקקסיל, ו-hexadecyl-triמתיל אמוניום ברומידס הוא לא מגרה ולא רעילים בדילול אשר משמשים בדרך כלל. תרכובות האמוניום האחרות הן בנזלקוניום כלוריד ו stearyl דימתיל תיל בנזיל אמוניום כלוריד. אבל השימוש בו משפר את המראה של שיער, למרות שהסטיקסיל האמוניום הכללוריד הוא פחות בקטאוסטטי. צנבמיד מסיסים ב -2 חלקי מים, אך משתמשים באלכוהול כך שהבהירות תישמר במהלך האחסון. ב שמפו מבוסס על צנמיד diethylphthalate מתווסף גם כדי להגדיל את צמיגות.

שמפו מיזוג

שני המונחים "שמפו מיזוג" ו "שמפו מזגנים" מופיעים כלומר אותו הדבר. . היישומים שלהם זהים התפקיד העיקרי של שמפו מיזוג הוא ניקוי. היא גם משפרת את יכולת הניהול, התחושה והמראה של השיער. בעוד, מזגנים להתיר שיער רטוב ולשפר את יכולת הניהול של שיער רטוב ויבש.
לתרכובות האמוניום ברביעון. יש תכונות מיזוג מאפייני מיזוג בתרכובות הרביעון אמוניום הם הנחילה על ידי פעולה מורכבת גדולה יחסית שהיא מהותית לחלבונים. המטען הסטטי מוסר בשל ספיגת תרכובות האמוניום הרביעון על סיבי השיער. זה מפחית את החיכוך בין גדילי שיער בודדים. כך השיער נעשה יותר לניהול. ניתן להכין מוצרים מספקים באמצעות stearyl דימתיל תיל בנזיל אמוניום כלוריד.

הירשם עכשיו – לקבל חדשות העדכניים ביותר & עדכונים מאוסטרליה

אולי תרצה גם...

© 2020  AustraLab

he_ILHebrew